Scroll Top

Kuchnia na wymiar czy jednak gotowiec?

Kuchnia na wymiar czy jednak gotowiec ?

Każdy szczęśliwy posiadacz własnego kąta musi kiedyś się zmierzyć z wyborem mebli kuchennych. Jeśli komuś wydaje się, że to łatwa decyzja – zdecydowanie jest w błędzie. Kuchnia to przecież serce domu, w którym wspólnie gromadzi się cała rodzina, dlatego decyzja o tym, w jaki sposób ją umeblujemy, jest jedną w najważniejszych w aranżacji całego domu.

Meble kuchenne na wymiar możemy kupić w wielu sklepach jako gotowy zestaw, trzeba jednak pamiętać, że są one seryjnie wykonywane, oraz nie będą pasowały do każdego z wnętrz. Jeśli zdecydujemy się na kuchnię robioną na wymiar, zyskujemy wiele zalet, ale i pozwalamy sobie na pewnego rodzaju luksus.

Projekt, który zamówimy, będzie zdecydowanie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Będziemy mogli indywidualnie dobrać ułożenie półek oraz ich funkcjonalność, co z pewnością zostanie docenione nie tylko przez osoby, które uwielbiają gotować. Wcześniej wspomniana funkcjonalność zdecydowanie nabierze znaczenia w kuchniach, które w swoim metrażu są bardzo małe. Wtedy przyda się pomocna ręka fachowca, który we właściwy sposób dobierze meble do jej rozmiaru. Zyskujemy w tym przypadku maksymalne wykorzystanie przestrzeni, ponieważ mamy pewność, że projekt będzie dopasowany do naszego pomieszczenia.

Dużą zaletą kuchni robionej na wymiar jest ogromny wybór szafek, szuflad i zabudowy każdego z urządzeń. Możemy wtedy pozwolić sobie na korzystanie jedynie z tych elementów mebli, które są w naszym guście i zrezygnować z tych – które naszym zdaniem są zbędne. Indywidualny projekt pozwala na ukrycie wielu urządzeń AGD. Kuchnia staje się bardziej estetyczna, gdy nie wystają z niej takie urządzenia jak zmywarki, mikrofalówki lub nawet lodówka, która w przypadku indywidualnego projektu, również może zostać zabudowana.

Zamawiając gotowe meble, często jesteśmy skazani na ich szablonowość oraz z góry narzucone rozmiary. Gdy jednak zdecydujemy się na meble robione na wymiar, wiszące półki mogą sięgać aż do sufitu, dzięki czemu możemy zyskać wiele miejsca na przechowywanie zastaw, przypraw lub wielu innych składników.

Obecnie na rynku znajdziemy również wiele rozwiązań wypełnień szafek. Chodzi tu głównie o szuflady, wysuwane półki, koszyki, organizery i wiele, wiele innych. Meblując kuchnię według własnego projektu, możemy pozwolić sobie na szeroką gamę rozwiązań, które będą dostosowane do naszych potrzeb i gustu.  Również, jeśli chodzi o aspekty estetyczne, meble (które zostaną dla nas zaprojektowane) możemy urozmaicić dodaniem do nich odpowiedniego oświetlenia. Będzie to miało szerokie zastosowanie podczas krótkich dni, gdzie szybciej zapada zmrok. Ułatwi to naszą pracę, ale i umili przebywanie w kuchni.

Choć z reguły kuchnie robione na wymiar są droższe od tych zamówionych w sklepie, to jednak trzeba przyznać, że są warte swojej ceny. Meble, które będą na własne zamówienie, są zdecydowanie lepszej jakości, również szuflady oraz zawiasy są bardziej bezawaryjne. Dzięki temu możemy przechowywać w nich rzeczy nawet o dużej wadze, nie martwiąc się o ich żywotność.

Zamawiając meble na wymiar, decydujemy się na wysoką jakość produktu oraz wykonania, indywidualny projekt oraz dopasowanie go do naszych potrzeb.

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.