Scroll Top

Szafy na wymiar czy warto?

Szafy na wymiar, dlaczego warto

Po całym dniu spędzonym w pracy lub w szkole ochoczo wracamy do domu. Zdaniem największej liczby Polaków, to właśnie w nim, potrafimy się najlepiej zrelaksować i wypocząć. Dom tworzą ludzie, ale i otaczające nas przedmioty, odpowiedni wystrój i umeblowanie.
Choć z pozoru meble – to tylko szafy i półki – są one cichymi bohaterami każdego dnia. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak bardzo odpowiednio dobrane meble usprawniają nam codzienne czynności i funkcjonowanie w naszym domu.Odpowiednie meble i wystrój mogą być wyrażeniem nas samych tego, jak siebie postrzegamy oraz co sobie cenimy najbardziej. Przy wyborze mebli warto zastanowić się, czy kupiony w supermarkecie seryjnie wykonany sprzęt będzie tym, na którym naprawę nam zależy, czy jednak wolimy zainwestować w coś solidnego, wykonanego na zamówienie.

Decydując się na zakup między innymi szafy na wymiar, mamy pewność maksymalnej funkcjonalności. Osoba lub firma, której zlecimy wykonanie takiej usługi, dobierze ich wygląd oraz użycie i spersonalizuje ją do naszych potrzeb i oczekiwań. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania, będzie również dopasowanie mebli do metrażu naszych pomieszczeń. Często są one małe, mają wysokie sufity, specyficzne kształty. I o ile jest to problemem przy zakupie mebli w sklepie, o tyle w meblach na wymiar nie stanowi to żadnej trudności. Fachowiec w łatwy sposób dopasuje każdy element naszego umeblowania, wykorzystując całą dostępną na nie przestrzeń.

Meble na wymiar są bardzo praktyczne, mają sporą przewagę swoim dopasowaniem, funkcjonalnością, ale i unikatowym wyglądem oraz solidnym wykonaniem. W każdym supermarkecie lub sklepie meblowym jesteśmy ograniczeni daną gamą produktu, często musimy dopasować się do oferty, nawet jeśli w naszych głowach, umeblowany dom wyglądał całkowicie inaczej. Dzięki zleceniu mebli na wymiar te ograniczenia nas nie dotyczą, zleceniobiorca wykona indywidualny projekt, który zostanie nie tylko profesjonalnie wykonany, ale również nasze pomieszczenie zostanie precyzyjnie wymierzone pod ustawienie konkretnego mebla.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania oraz przewagą nad meblami wykonywanymi seryjnie jest swoboda konfiguracji. Często znajdzie się jakieś ciasne miejsce, wąska ścianka, niewykorzystana przestrzeń, którą chcemy umeblować – z meblami wykonywanymi na wymiar problem szybko sam się rozwiązuje. Możemy wtedy zastosować meble stojące, wiszące, wąskie, otwierane od frontu lub wysuwane. Szeroka gama wykonania i konfiguracji jest bardzo przydatna i pomaga w uporaniu się z problemem trudnej przestrzeni. Warto dodać, że meble wykonywane na wymiar sprawdzą się, nie tylko w przypadku domówi prywatnych, ale również firmy czy biur. Zwłaszcza w takich miejscach meble są narażone na wysoką eksploatację, co może wpłynąć na ich szybsze zużycie oraz uszkodzenia. Dlatego nie warto kupować mebli z najniższej półki, jest to bardzo krótkotrwałe rozwiązanie, na którym nasz portfel jedynie ucierpi.

Przy tym temacie warto więcej powiedzieć o cenie mebli na wymiar. W tym przypadku z pewnością możemy liczyć na dobre negocjacje zakończone pełnowartościowym, solidnym i indywidualnym produktem, który zachwyci nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich lub klientów. Komfort i funkcyjność takich mebli gwarantowana.

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.